Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller

  • Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller
Milattan sonra 384 yılında Bizans İmparatorluğunca Konstantinopolis adı verilen ve günümüzde istanbul olarak bildiğimiz; Bakırköy Cumhuriyet Meydanı İstanbul un Batı Yakasında yer almaktadır.

Bakırköy Cumhuriyet Meydanı

Konstantin önderliğinde kurulan Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller genel kitleye yönelik eğlence, yeme içme ve o günlerin şartlarında Marmara Denizine kıyısı olmasıyla ötürü yazları vakit geçirilebilecek bir semt haline dönüşmüştür. Yıl 1925'te bugünkü adını alan Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller Bizans Tarihi boyunca Jeptimun , Makrohori , Makriköy gibi isimlerle de anılmıştır. Son olarak 19. yy. da Makriköy adı yabancı adların değiştirilmesi sonucunda BakırköyCumhuriyet Meydanı olarak türkçemize geçmiştir. istanbul dendiğinde ilk akla gelen semtlerde Bakırköy Cumhuriyet Meydanı ön sıralarda gelmektedir. Askeri ve siyasi önemi büyük olan Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller eski dönemlerde topraklarında devlet erkanları, askeriyeleri ve tarihin ünlü düşünürlerini barındırmasından önemi büyüktür.

Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller 1992 yılında kara sınırlarının yeniden planlanması sonucunda Bağcılar, Güngören, Bahçelievler, Esenler gibi semtler oluşturulmuş Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller özü korunması çalışması yapılmıştır. Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller merkezinde bulunan Çarşı Camii 17. yüzyılda halka sunulmuş olup günümüzde hala canlılığını ve tarihini korumaktadır. 1601'de inşaa edilen çeşme ve hamamları da 21. yüzyılda dala hizmet vermektedir. Anladığınız üzere Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller tarihiyle, kültürüyle ve günümüze evrilen doğasıyla anılır. Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller kıyısında bulunan ve aynı zamanda Marmara Denizine akan Ayamama Deresi Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller yenilikçi miraslarından olan Galleria Avmler sınırlarını belirlemektedir. Bakırköy Cumhuriyet Meydanı yakın tarihlerde yapılan çeşitli kazılarda Tunç Çağlarından, Roma ve Bizans dönemlerinden olduğu tahmin edilen birtakım kalıntılar keşfedilmiştir.

Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller yeni yerleşimleri yok denecek kadar azdır. Bu kesimde ikamet eden bürokratlar , emekliler ve esnaf Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller yapısını yansıtır. Bundandır ki yerleşik halk Bakırköy Cumhuriyet Meydanı kültürünü , tarihini , doğasını bu günlere taşımakta payı mevcuttur. Günümüze geldiğimizde ise Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller değerlerine değer katmakla birlikte yenilikçi hareketlere de uyum sağlamıştır. Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller cadde mağazaları, cafe restaurantları ve 3 büyük avmler si ile İstanbul halkının rağbet gösterdiği bir yerleşim yeridir.

Örneklendirecek olursak Türkiye'nin ilk alış veriş merkezi olarak da bilinen Galleria Avm 1988 yılında kurulmuş olup içerisinde bulunan mağazaları Dünya markaları'yla Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller halkına hizmet sunmaktadır. 1995 'de inşaası tamamlanan Carousel Avm gerek modern havası gerek konumu itibariyle Bakırköy Cumhuriyet Meydanı ayrı bir değer katmaktadır. 2004 yılında inşaasına başlanan Capacity Avm 2007 'nin Kasım ayında tamamlanarak Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller sakinlerinle güvenilir ve keyifli vakit ile beraber her ihitiyaçlarına cevap verebilecek mağazalarıyla hizmete geçmiştir. Bakırköy Cumhuriyet Meydanı Sahiline gelindiğinde ise yıllardır istanbul halkının sahil kısmı dendiğinde akla ilk gelen bölgesidir. Konumu ve ulaşım rahatlığıyla Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller sahili yıllardır yürüyüş ve spor etkinlikleri için , halkın açıkhava da yapılacak tüm faaliyetlerine cevap vermiştir. Cafe ve Restaurantlarıyla da her kuşağın beklentisini karşılamayı başarmıştır.

Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Otellerna veya Bakırköy özgürlük Meydanı ve yakın Çevresinin Düzenlenmesi Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması kapsamında, mimarlık öğrencilerinin kamusal alan ve kullanımına dair fikir üretmeleri amaçlanmaktadır. Yarışma; TMMOB Mimarlar Odası Yarışmalar Yönetmeliği uyarınca serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş öğrenci mimari fikir projesi yarışmasıdır. Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir.

Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller

Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller ve çevresine ilişkin katılımcılardan;

Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller, kentin güncel kamusal alan gereksinimlerine yönelik çağdaş tasarımlarla ortaya konulması,
Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller, dokunun çağdaş tasarımlarla da bütünleşerek kendine özgü kimliğinin tanımlanması,
Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller, sadece geçiş alanı değil aynı zamanda bir odak noktası olması yeniden ele alınması ziyaretçilerin gerek yapılarda gerek kentsel açık alanlarda keyifle zaman geçirmek isteyecekleri nitelikli mimari ve kentsel çevrenin tasarlanması,
Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller, yarışma alanının üst ölçekte yakın çevresi ile sahil ve ulaşım ağları ilişkisinin değerlendirilmesi,
Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller, korunacak tarihi yapılara yönelik yapılan çalışmalar; yapının mekânsal karakterini bozmadan farklı kullanım önerileri geliştirilmesi,
Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller, günümüzde var olmayan üslupların kopyasını oluşturmadan çağdaş bir tasarım dilinin yeğlenmesi, yönünde özgün önermeler geliştirmeleri beklenmektedir.

Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller Otel lerin yoğun olduğu yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği merkezi konumu ve her yere yürüme mesafesinden kaynaklı, Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller Otel leri tercih sebeplerinden biridir.
Otel lerden bazıları Cadde Suit Otel istanbul caddesinin tam orta bölgesinde yer almakta ve Ebu Ziya Caddesiyle Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller kesişdiği noktada yer almasından ve Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller gören cephe kısmıyla insanların gözde konaklama yerlerinden biridir. Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller yakın Titanic Otel, Mercure Otel, Ramada Otel ve Cadde Suir Otel mevcuttur. Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller Dünya göz hastanesine yakınlığı, Bakırköy Acıbadem hastanesi ne yürüme mesafesinde olması, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma hastanesine, Mazhar Osman Hastanesi, Bakırköy Devler hastanesi, Ruh ve Sinir hatalıkları hastanesi, Akıl Hastanesi, incirli Ethica vb sağlık kuruluşlarına yakınlığıyla önemli bir konumdadır.

Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller Marmaray istasyonuna yürüme mesafesi olması, Marmaray Hızlı Trene istasyonuna yakınlığı, Bakırköy metro durağı, ido, Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller, Bakırköy Belediyesi, Bakırköy otobüs durağı, Bakırköy Minibüs Durağı, Bakırköy Taksi Durağı, Bakırköy Metrobüs durağı, Ender Mağazası, Çetinkaya Mağazası, Avrasya geçiti, Bakırköy Sahil Yolu gibi önemli noktalara yakınlığıyla Bakırköy halkının gözbebeği haline gelmiştir. Bakırköy Cumhuriyet Meydanına Yakın Oteller olan Cadde Suit Otel hem ekonomik Otel Fiyatları, Lüx Odaları, jakuzili ve konforlu Odalara sahip olmasından kaynaklı Bakırköye gelen yerli ve yabancı turistlerin en belirgin konaklama tercihleri arasında yer almaktadır.

BİZE ULAŞIN WHATSAPP