Butik Otel

  • Butik Otel

Butik Otel Nedir Gelin Birlikte Bakalım

Butik Otel belirgin bir geçmiş hikayesi bulunmayan, Butik Otel in diğer büyük otellerden ayıran belli başlı özellikleri ve karakteri ve ruhu vardır. Farklı bir özellikleri içinde barındıran Butik Oteller, içinde kaybolmadan konaklıyabilceğiniz daha çok ev sıcaklığını hissettiren, rahat hareket edebilceğiniz, mutlu ve huzuru resmi ortam olmadan yaşayabileceğimiz Butik Oteller daha çok ilgimizi çekmeye başladı. Yıldızlı Oteller sadece lüks ve konaklamaktan ziyade, stil sahibi Odalardan küçük ayrıntılarla, ufak dokunuşlarla canlılık kadan noktalara, güler yüzlü ve samimi çalışanlara Butik Otel lerde daha çok önem vermeye başladık.

Butik Otel

Yerli veya yabancı turistik seyahatlerimizi her planladığımızda genelde hepimizin yaşadığı, karşımıza çıkan sorulardan bahsedelim. Başlıça yaşadığımız sorunlardan bazıları Butik Otel nedir, Neden Butik Otelde kalmalıyım, Niçin Butik Oteller daha çok tercih ediliyor, Butik Otel Kriterleri nelerdir, Şimdi, Butik Otel ve Oda konseptini detaylarıyla incelemeye başlıyalım, Butik Otel konsepti ilk olarak 1980'li yıllarda America Birleşik Devletlerinin New York, San Francisco ve ingiltere başkenti Londra gibi kozmopolit şehirlerde Otelcilik alanında farklı bir bakış getiren Butik Otel ortaya çıkmış. 1981'de açılan ilk iki Butik Otelle birlikte 30 yıl içinde sayıları hızla artan bir Otel kültürüyle tanışmış olduk. Butik Otel ilk olarak Londra'da açılan The Blakes Hotel'i, San Francisco'daki the Bedford in Union Square ,izlemiş 1984 yılında ise New York'ta açılan the Morgans Hotel Butik Otel takip etmiştir. Butik Otelleri, her odası hemen hemen aynı olan yıldızlı, yıldızsız Oteller, uyumaktan başka vakit geçirmek için bir sosyal aktitesi veya görselliği sunmayan, her köşesi birbiriyle aynı olan Otelllerden ayıran en büyük özellikler başlıcaları, Butik Otel her birinin kendine özgü mimarisi ve dekorasyona sahip olması, odalarına giripte hayrete düşmeyen yoktur. Farklılık, sıcaklık ve samimiyet, misafirlerin kendilerini evinde hissetmeleri için Butik Otellerin tarzını oluşturan başlıca anahtar kelimelerdir.

Butik Oteller, müşterilerimizin kendi ihtiyaçlarını yüksek standartlarda karşılamak isteyen misafirlerine kaliteli bir hizmet anlayışını verebilen gelişmiş konforlu evleri tarif etmektedir. Yıldızlı Otellerin klasikleşen standartlarına uymayan, büyük Otellerin soğuk havasına hapsolmaması bir Butik Otelin ev konforunu misafirlerine yaşatmasında en önemli özelliklerinden bazılarıdır. Her odasında farklı bir temayı anlatan Butik Otellerin benzersiz dekorasyonu, her odasının insana değişik bir haz veren, alışılan Resort Otel anlayışının genel yapısıyla ve farklı bakış acısıyla sistemin dışına çıkıyor. Odalarında bulunan tarihi detayları, mimari zerafet ve modern eşyalarla buluşturmayı başaran Butik Otellerin her biri, Oda görselliği ve dekorasyonuyla fark yaratıyor. Misafir konuklarına, başka bir Otel konseptinde yaşayamayacakları bir seyahat tecrübesi yaşatmayı amaçlayan Butik Otellerin hepsinde işletmeciler tasarımlarında Odaların kendine has bir hikaye ve özel tasarım saklıdır. Butik Otelin dekorasyonunda kullanılan objelerin özgünlüğünden, tercih edilen Otel malzemelerinin özelliğine kadar her detayı özenle seçilen bir bakış acısı hakimdir. Sürekli vurgulanan kişinin isteklerine özel hizmet ise Butik Otelin çıkış noktalarından olup kişiye özel tasarım ve kişilerin ihtiyaclarına yönelik verdiklerini hizmet müşteri memnuniyetini ön planda tutduğunu gösteriyor. Beş yıldızlı bir Otelin sahip olduğu hizmet ve konsept zenginli, üst standartların hepsini bünyesinde barındıran Butik Otellerde bilgi birikimi ve hizmet anlayışı da misafirleri bakımından üst düzeydir.

Butik Otelde esas olan misafirleri hiç zorlamadan kendilerini evinde gibi hissetmelerini sağlamak adına kişiye özel hizmet verip misafirlerin Yıldızlı Otelden ziyade evinin rahatlığını hisettirmişdir. Misafirlerine eşsiz bir deneyim sunmayı hedefleyen Butik Otellerin temelde en büyük farkı konuklarına tarzın ve farklılığı bir arada hizmet olarak sunarak, kişiyi mutlu etme adına özel olduğunu hissetmesini sağlamak adına hizmet vermesidir. Müşteri anlayışından daha çok misafir anlayışıyla hizmet veren Butik Oteller, güler yüzlü çalışanları, samimi havası ve eksiksiz hizmet sunumuyla ön plana çıkmaktadır. Her ne kadar lüks ve şatavatın bir arada olduğu, sıcaklığın eksik olduğu hissi veren büyük otellerin aksine, her Odanın olması gerektiği gibi dizayn edildiği Butik Oteller, her bir misafirin kendini rahat ve samimi bir ortamda hissetmek isteyenler için ideal çalışmalar yapılarak Butik Oteller meydana gelmişlerdir. Butik Otel anlamını yanlış anlama soru ise Otelin büyüklüğü ve oda sayısı fazlalığı farkeder mi, eğer odası sayısı fazla bir otelde, birbirini izleyen benzerliklerle dolu kalmak istiyorsanız bu sorunun bir önemi yok fakat Butik Otel konseptinde 100 odalı bir resort beklentiniz olmasın. Çünkü Butik Oteller, her misafiriyle tek tek aynı derecede ilgilenmeyi, ihtiyaçlarına bire bire cevap vermeyi, işletmecilerin veya çalışanların kişilerle sohbet etmeyi ve onlara kendilerini bir dost sohbetinde gibi hissettirmeyi hedefler. Butik Oteller, kişiye özel hizmet kalitesi ve kişiye özel personel samimiyetiyle diğer Otellerden kendilerini ayırmayı Butik Otel başarmaktadır.

Bakırköy Butik Otel de kalmanın başlıca nedenlerini bir liste ile özetlemek gerekirse Bakırköy Butik Otel de konaklarken, konakladığınızda kendinizi kaldığınız şehrin yerlisi gibi hissedip, kısa bir süreliğine de olsa, kaldığınız yerin günlük yaşamına kolayca uyum sağlayabilirsiniz. Bazı tatil ve seyahatseverler Bakırköy Butik Otel samimi ve lüks ortamı için tercih ederken, kimisi kişiye özel hizmet anlayışını sevdiği için ve kendini farklı hissetmek istediği için Bakırköy Butik Otel seçimini yapar. Misafirlerin ortak noktası ise Bakırköy Butik Otel lerde, özel bir deneyim yaşanması ve anılarında her gün farklı bir güzelliklerin içinde bulucakları yerlere sahip olmasıdır. Küçük otellerin bir avantajı da büyük otellerin monotonluğuna, vakit gecirmek için olanakların kısıtlı olmasına, samimiyetsizliğe zıt olmasına Bakırköy Butik Otel lerin başlıca tercihlerindendir. Kalabalık bir ortam, karmaşa ve aynılıktan uzak olan Bakırköy Butik Oteller tarzı ve eşsiz tasarımlarıyla misafirlerine güzel deneyimler yaşatmayı her zaman hedeflemektedirler. Diyelimki tarihi bina yada yeni inşa edilen bir bina olsun, Bakırköy Butik Otel diğerlerinden ayırt eden bir özelliği de tasarım, oda ve bina dekoruna verdikleri önemdir. Bakırköy Butik Otel, Konvansiyonel Otellerle arasındaki en büyük fark da yaratıcı mimarisi, konforu, sıcaklığı, samimiyetine ve şık dekorasyonudur. Bakırkö Butik Otel açık büfe kahvaltılar, tatil köyü anlayışındaki akşam yemekleri servisi, seyahatseverler için çekici olabiliyor. Bakırköy Butik Otel ön planda tutulan özellikleri tasarımı, lokasyonu, bina tarihçesi, rahatlıkla gezebileceğiniz kafe, bar, restoran, müze ve sergilere olan yakınlığı göz önüne alınır. Bakırköy Butik Otel konaklayan misafirler konforu, temizliği ve servisi, sunduğu kahvaltı ve akşam yemeklerini deneyimler.

BİZE ULAŞIN WHATSAPP